بورسیه اراسموس پلاس دانشگاه تهران چیست؟

بورسیه اراسموس پلاس دانشگاه تهران، فرصت هایی را برای دانشجویان فراهم می کند تا در موسسات آموزش عالی (HEI) فراتر از اروپا تحصیل کنند. همچنین فرصت های مشابهی را برای دانشجویان کشورهای فراتر از اروپا فراهم می کند تا در موسسات آموزش عالی به تحصیل بپردازند. این بورسیه، به عنوان پویایی اعتباری بین‌المللی یا ICM شناخته می‌شود و یک فعالیت تحت کلید اقدام 1 (KA107) به شمار می رود.

هدف از اراسموس پلاس دانشگاه تهران

هدف از فراخوان اراسموس پلاس دانشگاه تهران، درخواست مطابق با چارچوب پروژه های پویایی مطابق کلید اقدام ۱ در زمینه آموزش و جوانان برای همکاری کشورها انجام می شود. هدف این اقدام کمک به همکاری بین اتحادیه اروپا و کشورهای واجد شرایط است و منعکس کننده اهداف، اولویت ها و اصول اقدام خارجی اتحادیه اروپا است.

بورسیه اراسموس پلاس دانشگاه تهران و دانشگاه آلمریا

بورسیه اراسموس پلاس بین دانشگاه آلمریا (UAL) اسپانیا و دانشگاه علوم پزشکی تهران (TUMS) است و فرصتی را برای دانشجویان فراهم می کند تا یک دوره را در دانشگاه آلمریا سپری کنند و کمک هزینه ای را برای هزینه های سفر و زندگی خود دریافت کنند.

دانشگاه علوم پزشکی تهران مسئول اعلام فراخوان، انتخاب دانشجو و اعزام به دانشگاه آلمریا جهت آماده سازی، نظارت و افزایش آگاهی و دانش مربوط به دوره است. از متقاضیان انتظار می رود قبل از اقدام برای تکمیل و ارسال درخواست های خود، تمام اطلاعات را به دقت مطالعه کنند.

مدت زمان بورسیه اراسموس پلاس دانشگاه تهران چقدر است؟

تحت بورسیه اراسموس پلاس کارشناسی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشجو می تواند در یک دوره کارآموزی بیمارستان دانشگاه آلمریا به مدت ۵ ماه شرکت کند. پس از دوره، دانشجو برای تحصیلات تکمیلی خود به مؤسسه اعزام کننده خود که دانشگاه علوم پزشکی تهران است، باز می گردد و اعتبارات کسب شده را دریافت می کند.

این دوره در نیمسال دوم سال تحصیلی طبق تقویم دانشگاهی دانشگاه آلمریا که از ماه فوریه تا ژوئن است، اجرا می شود. در وبسایت دانشگاه علوم پزشکی تهران و در بخش Upcoming Events می توانید از آخرین مهلت اقدام برای بورسیه اراسموس پلاس مطلع شوید.

شرایط بورسیه اراسموس پلاس دانشگاه تهران

همه دانشجویان مقطع کارشناسی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران که رشته پرستاری تحصیل می کنند و حداقل، در سال دوم تحصیلی خود هستند، می توانند برای بورسیه اراسموس پلاس اقدام کنند. دیگر شرایط بورسیه اراسموس پلاس دانشگاه تهران در ادامه آمده است:

  • داوطلبان باید حداقل در سال دوم تحصیلی خود باشند.
  • داوطلبان نباید قبلا در بیش از ۷ ماه دوره اراسموس پلاس یا اراسموس موندوس شرکت کرده باشند.
  • داوطلبان باید مدرک B1 زبان اسپانیایی یا انگلیسی را داشته باشند.
  • داوطلبان باید مایل به شرکت در دوره های دانشگاه آلمریا به مدت حداقل 8 ECTS یعنی سه دوره باشند.

منابع مالی اراسموس پلاس

دانشجویان دوره، کمک هزینه ای را به عنوان هزینه های سفر و زندگی خود در طول دوره تحصیل دریافت می کنند و مبلغی برای حمایت از دانشجویان در پوشش هزینه های سفر به آنها تعلق می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، متقاضیان می توانند به دفتر بین المللی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه تهران مراجعه کنند.

جمع بندی

برنامه بورسیه اراسموس پلاس دانشگاه تهران و در دانشکده علوم پزشکی که برای دانشجویان مقطع کارشناسی رشته پرستاری فراهم شده است، یک فرصت عالی برای دانشجویان است که بتوانند در دوره های کارآموزی دانشگاه آلمریا اسپانیا شرکت کنند. دانشجویان متقاضی کمک هزینه ای را برای هزینه های سفر و زندگی دریافت می کنند.

در این مطلب، به بررسی مدت زمان و شرایط بورسیه اراسموس پلاس دانشگاه تهران پرداختیم و اطلاعات موردنیاز را برای آشنایی این برنامه بین المللی فراهم کردیم.

برای مشاوره و خدمات انجام پایان نامه، می توانید با کارشناسان علم اندیش در تماس باشید.

لا تعليق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *